Veronika Dropčová
veronika.dropcova(at)gmail.com

   nika.blog.matfyz.sk

O mne

jaNuž, to som ja.

 

V roku 2016 úspešne „ukončená“ doktorandka na matfyze (odbor Teória vyučovania informatiky) a učiteľka informatiky s trojročnou praxou.

 

Mám rada pieseň „Šiel, šiel“ od Karola Duchoňa, ale nepohrdnem ani kapelou Passenger, či speváčkou Katie Melua. Neznášam rap. A soundtrack Amélie z Montmartru mám vypočutý už asi miliónkrát. A ešte milujem soundtrack k filmom Harry Potter. Najmä z tej poslednej časti.

 

Milujem vodové melóny. Nejem sladkosti a baví ma snažiť sa stravovať zdravo. A hlavne pravidelne.

 

Rada sa vždy vrátim do Slovinska (zatiaľ som tam bola dvakrát), ale aj v Prahe sa mi páči. Nepáči sa mi v Taliansku, nesedia mi totiž ich južanské povahy.

 

Pozerala som HIMYM a The Bones. Potom som začala učiť a môj voľný čas pominul. 🙂

 

Keby som mala viac času, venovala by som sa niečomu kreatívnemu. Napríklad grafike, vyšívaniu alebo úprave odevov (to by som sa – ale – najskôr musela naučiť). Alebo šitiu obalov na knihy.

 

Nemôžem sledovať politiku, lebo to škodí môjmu zdraviu.

 

Ozaj, aj blogger som.

 

A aj stavbár. V našom dome vám možem ukázať múry, ktoré som ja sama postavila. 🙂 Je skvelý pocit žiť v dome, ktorý ste si sami stavali. 🙂

 

A Harryho Pottera (všetky diely) som prečítala 5-8krát (niektoré diely viackrát ako tie iné). Momentálne však zisťujem, že povinná literatúra nie je až taká zlá, ba priam naopak. Ak mám čas, zájdem si do antikvariátu v Starom meste, kúpim niečo príjemné a sadnem si s tým do kaviarne vedľa. (To sa mi podarí asi tak trikrát do roka.) (Doplnenie – za posledné dva roky sa mi to nepodarilo ani raz. Ešteže som si predtým nakúpila veľa kníh do zásoby.)